Протест на Опозицијата пред Антикорупциска!

Објавено на 11 февруари, 2013 во 10:04

 

Опозицијата денеска точно напладне ќе одржи протест пред Антикорупциската комисија на кој ќе се читаат анкетните листови со попис на имотот на пратеници и функционери на ВМРО-ДПМНЕ.

 

Денешниот е само еден од повеќето протести кои во изминатиот месец и половина се одржуваат низ сите градови во Македонија.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.