Земјотрес го стресе Охрид!

Објавено на 12 февруари, 2013 во 13:59

 

Земјотрес со интензитет од три до четири степени според Европската макросеизмичка скала беше почувствуван напладне, во 12 часот и шет минути, во Охрид и околината пренесе Лихнид.ком.

 

Апаратите на Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје, со својата телеметриска мрежа на сеизмолошки станици соопшти дека епицентарот на земјотресот бил на 130 километри југозападно од Скопје, во охридскиот регион.

 

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.