За време на полициски час вкупно 49 прекршувања и 512 санкции за не носење маска

Објавено на 12 април, 2021 во 09:08

mvr logo

12.04.2021

Од 20.00 часот до 05.00 часот констатирано е дека 49 лица не ја почитувале забраната за движење.

Во текот на изминатото деноноќие пак, на територијата на Република Северна Македонија, за мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 512 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата и сите заеднички да придонесеме за спречување на ширењето на Ковид 19.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.