МВР: 114 казни за непрописно престигнување

Објавено на 31 јануари, 2023 во 11:00
Фото: Архива на Дума.мк

Министерство за внатрешни работи спроведе засилена акциска контрола за санкционирање на возила кои непрописно престигнуваат на територијата на државата. За време на четири часовната акција којашто е спроведена вчера, 30 јануари, регистрирани се 114 возачи.

-Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и заеднички да придонесеме за побезбедни патишта, велат од МВР.

Дума.мк

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.