Наутро студено, преку ден сончево и реалтивно топло време

Објавено на 18 октомври, 2022 во 09:12

Наутро студено и по одделни котлини со услови за појава на слаба магла. Преку денот ќе биде сончево и релативно топло со слаб ветер од северен правец.

И утре наутро ќе биде студено, а наместа температурата ќе се спушти под нулата и по одделни котлини ќе има услови за појава на слаба магла. Во текот на денот ќе се задржи сончево и релативно топло.

Во ноќта кон четврток ќе се прошири облачност, а потоа преку денот ќе дува засилен северен ветер, особено изразен вдолж Повардарието што ќе предизвика во следните два дена опаѓање на температурата за неколку степени.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.