Од полноќ дизелот поскап од бензинот за 12 денари

Објавено на 29 август, 2022 во 12:14

Според денешната одлука на Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги, дизелот повторно драстично поскапува. 

Од ноќеска на полноќ дизел горивото поскапува за 3 денари и ќе изнесува101,5 денари по литар, додека бензините поскапуваат 0,5 денари.

Ова е првпат дизелот да биде поскап од бензинот за 12 денари по литар.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.