По магливото и облачно утро, сончев ден

Објавено на 14 ноември, 2022 во 09:13

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност, претпладне со појава на магла или ниска облачност по котлините. Утринската температура ќе се движи во интервал од -3 до 6 степени, а дневната од 12 до 19 степени.

Во Скопје претпладне ќе има појава на магла или ниска облачност, а во текот на денот сончево со умерена облачност. Минималната температура ќе се движи до 3 степени, а максималната до 15 степени.

Утре времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност, претпладне со појава на магла или ниска облачност по котлините. Ќе дува слаб променлив ветер.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.