Полицијата фати професионален возач со измерени 2,12 промили алкохол

Објавено на 1 февруари, 2023 во 11:09
Фото: Архива на Дума.мк

Шеесет и пет санкции за брзо возење на територија на СВР Битола, меѓу нив и професионален возач со измерени 2,12 промили алкохол, пишува порталот Апла.мк.

Притоа, 46 од санкционираните возачи ја пречекориле брзината во населено место, а 19 надвор од населено место. На сите прекршители изготвени им се соодветни поднесоци.  Засилените акциски сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови.

Повеќе на: Апла.мк

Дума.мк

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.