Променливо облачно и нестабилно време

Објавено на 27 септември, 2022 во 09:20

Променливо облачно и нестабилно време со локален пороен дожд, грмежи и засилен јужен ветер.

Од утре ќе има повеќе сончеви периоди, ќе дува умерен до засилен јужен ветер, а дневната температура ќе биде во пораст.

Во четврток и во сабота попладне се очекуваат локални врнежи од дожд.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.