Променливо облачно со локални врнежи од дожд

Објавено на 21 ноември, 2022 во 09:20

Променливо облачно со локални врнежи од дожд. Попладне на повеќе места со сончеви периоди. Ќе дува умерен, наместа засилен ветер од западен и северозападен правец.

Утре ќе дува засилен до силен ветер од југоисточен правец, а кон крајот на денот и во среда претпладне се очекуваат нови врнежи од дожд.

Од четврток ќе преовладува променливо облачно време со подолги сончеви периоди.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.