Променливо облачно, во текот на денот со сончеви периоди

Објавено на 17 ноември, 2022 во 09:14

Променливо облачно, претпладне со повремени врнежи од дожд, а во текот на денот со сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Максималната температура ќе биде во интервал од 13 до 19 степени.

Под влијание на серија на влажни бранови во следните денови времето ќе биде променливо облачно и релативно топло со повремени врнежи од дожд. Во недела наместа врнежите ќе бидат пообилни, а локално ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи. Ќе дува умерен до засилен, а повремено силен ветер од јужен правец, особено во петок и во недела.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.