Прв ден Божик неработен за сите граѓани

Објавено на 5 јануари, 2023 во 15:16

Министерството за труд и социјална политика, соопштува дека согласно со Законот за празниците на РМ („Службен весник на РМ”, бр.21/98 и 18/07), 7 јануари 2023 година (сабота), Божик, првиот ден на Божик според православниот календар, е неработен ден за сите граѓани на Република Северна Македонија

Истовремено, Министерството за труд и социјална политика, им го честита Божик на граѓаните од православната вероисповед. 

Дума.мк

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.