Сончево време со мала до умерена облачност

Објавено на 22 декември, 2022 во 09:33

Претпладне по одделни котлини со појава на магла или ниска облачност. Преку денот сончево со мала до умерена облачност.

Во следните денови продолжува периодот на стабилно и претежно тивко време. Дневните температури ќе бидат во благ пораст. По одделни котлини ќе има појава на магла или ниска облачност, па таму ќе се задржи постудено.

Дума.мк

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.