Сончево време со ниски утрински температури

Објавено на 6 октомври, 2022 во 09:19

Сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Следува период на стабилно време со ниски утрински температури, а дневните ќе бидат во пораст. Од сабота по одделни котлини ќе има услови за појава на утринска магла.

Во следните денови утринските температури ќе бидат ниски и наместа ќе бидат околу нула степени.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.