Студентите по медицина испратија порака: Сите вакцини се функционални и штитат

Објавено на 28 мај, 2021 во 12:11

„Вакцината е едно од најревoлуционерните откритија на човештвото, вакцината против КОВИД – 19 го потврдува тоа. Сите вакцини се функционални и штитат. Со нив можеме да придонесеме кон подобрување на колективното здравје, да спасиме животи и да ставиме крај на пандемијата“- велат во своето видео студентите по медицина, волонтери на вакциналниот пункт во А1 арената „Борис Трајковски“.

Министерот за здравство Венко Филипче преку својот Фејсбук профил на своите колеги им упати искрена благодарност за ангажманот, посветеноста и поддршката која тие ја даваат во овој исклучително важен процес на имунизација на населението.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.