Утро со магла додека во текот на денот променливо облачно со сончеви периоди

Објавено на 28 декември, 2022 во 08:51

Наутро по одделни котлини со појава на магла или ниска облачност, преку денот променливо облачно со сончеви периоди. На места ќе има услови за локален слаб дожд.

Минималните температури во интервал од -3 до 4 степени, максималните од 8 до 14 степени.

Во Скопје претпладне со појава на магла, преку денот променливо облачно.

Минималната температура ќе се спушти до нулата, максималната ќе биде 9 степени.

Дума.мк

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.