Возрасен маж повреден по пад при излегување од такси

Објавено на 28 јануари, 2023 во 14:22
Фото:Дрнка.мк

Во Струмица, на бул.„Маршал Тито“, вчера, во 15.50 часот, патничко такси возило „цитроен Ц“ со струмички регистарски ознаки, управувано од П.Г.(46) од с.Дабиле, го повлекло патникот П.А.(78) од с.Босилово, додека излегувал од такси возилото, по што П.А. паднал на коловозот,пренесе Дрнка,мк.

Текстот прочитајте го на Дрнка.мк.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.