Временска прогноза: Сончево и потопло со мала локална облачност

Објавено на 20 ноември, 2023 во 08:00

Во Македонија утрово ќе биде студено, а во текот на денот ќе преовладува сончево и потопло време со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од западен правец.

Минималната температура ќе биде во интервал од -5 до 3 степени, а максималната ќе достигне 17.

Во Скопје времето ќе биде сончево со мала облачност и со слаб променлив ветер.

Во вторник по одделни котлини ќе има појава на магла и ниска облачност, а кон крајот на денот најпрвин во западните, а во текот на ноќта и во среда и во останатите делови ќе има врнежи од дожд кои наместа ќе бидат пообилни. Утринската температура ќе биде во пораст.

Дума.мк

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.