Времето утре врнежливо, за време на викендот засилен ветер

Објавено на 23 февруари, 2023 во 14:36

Во петок претпладне претежно во источните делови ќе има појава на локален дожд. За време на викендот ќе дува умерен, повремено засилен ветер од јужен правец, информира УХМР.

Од недела времето ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд со променлив интензитет.

Дума.мк

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.