Земјотрес во Струга со јачина од 2,3 степени

Објавено на 24 февруари, 2023 во 15:24

Земјотрес е почувствуван во Струга и околината попладнево 12 часот и 19 минути.

Според Европскиот медитерански сеизомолошки центар, епицентарот бил на 11 километри севезрозападно од Охрид на длабочина од два километра со магнитуда од 2,3 степени.

Земјотресот бил почуствуван и во Албанија.

Дума.мк

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.