Живот под урнатините од земјотресот, заробена жена роди бебе во Турција (видео)

Објавено на 7 февруари, 2023 во 10:00

Од Турција и Сирија продолжуваат да пристигнуваат шокантни сцени од уништувањето во страшните земјотреси кои ги погодија пограничните региони.

Разорните земјотреси во раните утрински часови со магнитуда 7,8 и подоцна, само малку послаб од 7,5, уриваа згради како да се од хартија.

Под една од урнатините се случила и чудесна ситуација. Имено, една жена родила бебе за време на борбата да излезе од под урнатините.

Дума.мк

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.