Дали сте слушнале за #CrateChallenge? Новиот предизвик на социјалните медиуми кој е опасен (ВИДЕО)

Објавено на 30 август, 2021 во 11:52

-Новиот тренд се шири низ целиот свет, но најмногу во САД, поради бројни модринки, крварење и фрактури – Crate challenge.

Предизвикот на гајба вклучува искачување и спуштање по скали составени од касети во кои се доставува млеко во Соединетите држави. Во Македонија , слични пластични касети се користат за доставување леб, но касетите што се користат за овој предизвик изгледаат малку помали.

Касетите се распоредени во триаголна форма и целта е да се стигне од една на друга страна. Бидејќи овие касети се прилично лесни, тие се многу нестабилни, и кога стоите на кула од пет или шест од нив наредени една врз друга, треба да бидете на вистина вешти за да се симнете на другата страна не повредени.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.