Хулахопките на Лепа Брена го освојуваат американскиот пазар: Карди Би го потврди нивниот квалитет

Објавено на 26 октомври, 2022 во 11:04

Откако Лепа Брена и Саша Поповиќ во 2019 година ја продадоа „Гранд-продукција“ за 30 милиони евра, пејачката одлучи да почне свој бизнис. Поранешната ѕвезда на Југославија одлучи да вложи пари во новата работа, а се „шушка“ за сума од 300.000 евра. Иако долго го најавуваше овој проект и не сакаше да каже за што точно се работи, медиумите сепак дојдоа до детали дека е во прашање бизнис со женски чорапи.

Нејзините чорапи веќе го освојуваат светот, а притоа се започнати преговори за дистрибуција и во преку океанските земји.

Извор близок до пејачката открил детали за српките медиуми дека Лепа Брена добила понуда од американска компанија, која исто така произведува и продава чорапи, да го дистрибуира својот бренд во САД.

Се разбира, тие нудат огромни пари за тоа. Наводно, за првиот договор кој би важел една сезона (есен и зима) се подготвени да платат половина милион долари.

„Брена работи со полна пареа. Нејзе и се допаѓа бизнисот со чорапи, а понуди пристигнуваат од сите страни. Таа привлече одлични партнери. Сега и се отвора патот до американскиот пазар, каде што, инаку, со години има куќа. Пејачката никогаш не била толку продуктивна како сега, а овој деловен проект само дополнително ја мотивираше. Вклучено е целото семејство, а во преговорите со други фирми ќе и помага сопругот Боба Живојиновиќ“ – вели изворот.

Според него, особено ја воодушевила сумата што ја добила за нејзиниот бренд, која е само на почеток:

„Сите знаеме дека е штедлива и се грижи за секој динар. Сумата што ја добила како понуда за соработка е феноменална и повеќе од очекувана. Мислам дека нема да се двоумат и дека наскоро ќе биде потпишан договор за соработка и дистрибуција. Таа има големи планови, сака да изгради фабрика, па сега Брена се концентрира на нашиот и на американскиот пазар и верувам дека тоа ќе заврши на обострано задоволство“ – изјавила блиската пријателка на Брена која е добро упатена во семејните и деловните односи.

Интересно е и тоа што светски познатата пејачка Карди Б на својот инстаграм – профил сподели фотографија на која позира со чорапи од поп – дивата.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.