Доделени Британските модни награди

Објавено на 28 ноември, 2012 во 20:06

Наградата за дизајнер на годината ја доби Стела Мекартни , а за модел на годината беше прогласена дваесетгодишната Кара Делевин.

Пејачката со албанско потекло Рита Ора привлече најмногу внимание на црвениот ќилим на доделувањето на Британските музички награди во Лондон. Ѕвездата носеше тиркизен фустан со потпис на Вивиен Вествуд, која во прв план ги истакнуваше нејзините облини.

Рита Ора изгледаше како сирена во долг и тесен фустан, со откриени рамена, а нејзините гради се најизразени. Во согласност со провокативниот фустан, Рита одбрала сива сенка за очи и неутрален руж. Со насмевка на лицето позираше пред камерите, самоуверена поради својата фигура.

 

Иако бремена, подеднакво елегантна изгледаше и пејачката Лили Ален.

 

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.