Боби Мојсоски со успешен рок концерт во Минск

Објавено на 29 ноември, 2012 во 20:51

Победникот на годинaшното издание на интернационалниот фестивал „Славјански Базар“, нашиот Боби Мојсоски, минатата недела беше дел од големиот  рок концерт “Smoke on the water“ во главниот град на Белорусија – Минск, каде во Дворецот на Републиката настапи заедно со Претседателскиот Оркестар.

На големиот спектакл беа изведени најпознатите рок хитови од 80 и 90-тите, а пред преполната сала Боби се претстави со седум рок хитови:  „Always“ од Bon Jovi, „Sweet Child O’Mine“ на Guns N Roses, „Still haven’t found what I’m looking for“ од U2, „Show must go on“ на Queen, а „We will rock you“  од Queen и „Smoke on the water“ на Deep Purple ги изведе во дует со Белорускиот евровизиски претставник Георги Колдун. Ја отпеа и неговата песна „Ке нема следен пат“.

„Задоволството да настапам на еден ваков голем настан со музика која и самиот приватно ја слушам беше огромно. А чувството да се настапи пред толкав број на публика, со Претседателскиот Оркестар составен од врвни музичари е неописливо“, вели Боби.

 

На рок спектаклот во Минск на кој настапија најголемите Руски и Белоруски музички ѕвезди,  Боби Мојсоски, беше единствениот претставник од Македонија.

 

 

Погледнете ги четирите настапи поставени на Youtube мрежата:

1. GNR – Sweet Child O’Mine:

{youtube}http://www.youtube.com/watch?v=Z_I_UhTlYWM{/youtube}

2. Bon Jovi – Always:

{youtube}http://www.youtube.com/watch?v=0Vz0nCYXvUY{/youtube}

3. U2 – I still haven’t found what I’m looking for:

{youtube}http://www.youtube.com/watch?v=6ziE_VLJgpg{/youtube}

4. Queen – The Show must go on

{youtube}http://www.youtube.com/watch?v=y3yZ3C2444k{/youtube}

 

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.