Мајли Сајрус планира три свадбени церемонии

Објавено на 4 ноември, 2012 во 14:57

Мајли Сајрус го сака својот дечко толку многу при што е возбудена поради венчавката и сака дури три церемонии за најважниот ден во нејзиниот живот.

Таа возбудено ја најави својата веридба и венчавка со својот сакан дечко уште во јуни. Младата глумица и пејачка смета дека својата огромна љубов треба да ја овековечи со брак.

Глумицата и пејачка Мајли, посакува три свадбени церемонии: Во Лос Анџелес, која ќе биде голема, гламурозна и луксузна, потоа една во нејзиното родно место Тенеси, САД и уште една во Мелбурн, Австралија од каде е нејзиното момче. Мајли планира да вложи милион долари во планирањето на својата свадбена церемонија која ќе се одржи наредната година.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.