Златен Глобус за животно дело за Jodie Foster

Објавено на 4 ноември, 2012 во 14:42

Америчката глумица Jodie Foster во својата колекција на награди може да го додаде Златниот глобус за животно дело, зошто како што соопштуваат странските медиуми во Холивуд, 49 годишната глумица ја добива оваа награда. Глумицата наградата ќе ја подигне на свеченото доделување на Златните глобуси, на 13 јануари во Лос Анџелес.

Jodie Foster два пати до сега ја освоила оваа награда, а воедно и Оскар во 1988 година. Други претходни добитници на оваа награда се Morgan Freeman, Robert De Nirо, Steven Spielberg и Barbra Streisand.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.