Објавена нова песна на Витни Хјустон

Објавено на 8 ноември, 2012 во 00:00

„Never Give Up“ е насловот на најновата песна на покојната Витни Хјустон која вчера беше објавена на нејзинот официјален Youtube канал.  Оваа нумера ќе се најде на нејзиниот албум “I Will Always Love You – The best of Whitney Houston“, пренесуваат американските медиуми.

На ретроспективното двојно ЦД ќе се најдат вкупно 32 нумери, вклучувајќи ги и „One Moment In Time“, „So Emotional“ и „How Will I Know?“

„The Best of Whitney Houston“ ќе биде пуштено во продажба на 13ти ноември во САД и 19ти ноември во Велика Британија.

Витни беше пронајдена мртва во својата хотелска соба во Бевери Хилс на 11 февруари.

Слушнете ја „Never Give Up“ овде:

{youtube}http://www.youtube.com/watch?v=63G-5FfwfzQ{/youtube}

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.