Симнете го новиот албум на Суперхикс бесплатно!

Објавено на 23 ноември, 2012 во 13:53

Долгоочекуваниот студиски албум на македонскиот бенд Суперхикс пристигна! Албумот “Африка” сега е достапен како бесплатен download на веб-сајтовите на регионалната MTV телевизија.

Албумот содржи 12 композиции меѓу кои и веќе добро познатите хитови „Ти треба некој“, „На лута рана“ и секако „Африка“. Работен е во студијата „Супернова“ и „Марифет“ во изминатите две години. Сниматели се Гоце Симоноски, Ивица Јанкуловски и Бојан Угриновски, а како микс мајстор и продуцент се потпишува Гоце Симоноски. Гости на албумот се Ди Џеј Славе, Нелетроник Гуру и женскиот хор „The Incredibles”. За дизајнот на обвивката е одговорна Марија Чолкова.

Суперхикс своето полнолество (18 години постоење) ќе го прослави со голем концерт на 1-ви декември во Метрополис арената во Скопје

 

Албумот сименете го тука

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.