(ВИДЕО) Слушнете ја „Нека бидам сам“ нова композиција на Бобан Апостолов

Објавено на 13 февруари, 2021 во 15:21

Boban fin

13.02.2021

Младиот талентиран тетовчанец, дваесет и девет годишниот Апостолов, автор е на музиката и на текстот додека аражманот на композицијата го потпиша Милан Миланов. Слушнете ја „Нека биде сам“ и на Дума.мк. откако веќе е популарна на радио станиците  и на социјалните мрежи. 

                  

„Нека бидам сам“ следи откако првенчето на Апостолов „Само пријатели“, освен во Македонија беше одлично прифатена и слушана во странство. И таа е создадена од музичкиот двоец Апостолов – Миланов. Видео спотот за оваа композиција е дело на Глигор Кондовски.

-Се надевам дека и втората моја композиција ќе и се допадне на публиката. Видео записот веќе е одлично прифатен. Тој е во продукција на студио „Кристал“ од Тетово и автор на фотографиите е Горан Јаневски. Локацијата на која е снимен е „Ремал“, една од најубавите во Тетово, рече Апостолов за Дума.мк.

Младиот автор и интерпретатор музицира цели 13 години. Бобан Апостолов учествуваше на аудиции на „ Macedonian idol m2 show“ и се подготвува за учество на „ Zvezde granda“. Македонската публика имаше можност да го запознае и на „Канеофест 2015“.

Убавка Јаневска

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.