(ВИДЕО) Погледнете го на Ју Тјубе спотот на орото „Александровиот сон“ на новата музичка надеж на Велес

Објавено на 20 март, 2021 во 12:51

AleksandarPanovski fin

20.03.2021

Веќе пишувавме за Александар Пановски, младиот хармоникаш на кој многу македонски автори, композитори и аранжери му предвидуваат извонредна музичка иднина .

Завршена е монтажата на видео спотот на орото „Александровиот сон“ што Александар го свири на хармоника и е поставен на неговиот личен ЈуТјуб Канал.

Спотот во голем дел е сниман во неговото матично училиште ,,Блаже Конески“ во Велес.

Погледајте го, од Велес е!

                  

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.