Снимка од куче како одмара во необична поза ги воодушеви луѓето (видео)

Објавено на 23 јуни, 2022 во 14:40

На популарната страница на Инстаграм Barked е објавено видео од куче кое одмара на балконот во необична положба.

Видеото ги воодушеви корисниците на социјалната мрежа, а досега е прегледано речиси 70.000 пати. Многумина пишуваат дека кучето е многу слатко. Лежеше на стомак и ја свитка едната нога додека другата беше испружена.

„Ова е толку слатко“, „О, и моето куче понекогаш може да легне вака“, „Како да прави јога“, „Колку прекрасно“, „Изгледа навистина елегантно“, се само дел од коментарите.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.