Астро мрзливост!

Објавено на 12 февруари, 2013 во 13:11

Кога станува збор за хороскопските знаци, тие се различни  и на ова поле. Сакате да дознаете кој е најмрзливиот? Можеби сте тоа вие …Проверете!

1. Риби – е ова според сите истражувања е најмрзливиот хороскопски знак, тој просто обожава да седи, да одмара. Секоја  активност сака да ја заврши со седење, ако е можно. Не сака претерана физичка активност, овој знак е уморен од се.

2. Девица- и таа важи за доста мрзлива и флегматична. По секоја активност, колку и да е мала сака да си одмори, да легне. Не сала многу да работи, подобро е кога седи и ужива. Овие знаци, ретко се физички или спортски активни.

3. Стрелец – иако е опишан како огнен и енергичен знак, овој знак повеќе сака да лежи, да се одмара и многу да спие. Се друго за него е заморно и го истоштува.

4. Вага- тивка, мирна и повлечена, но и мрзлива. Секогаш се труди да ги избегне обврските ако е можно. Секогаш прави помалку од колку што реално може. Работодавците не ја обожуваат многу како работник.

5. Овен – амбициозен да, еден од најамбициозните во хороскопот, но понекогаш знае да пројави и чудни мрзливи особини.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.