Часот на раѓање може да ви каже каква личност сте

Објавено на 25 ноември, 2013 во 08:56

Проверете во колку часот сте дошле на свет пронајдете се на листата и откријте кои карактеристики ви се најизразени.

– Родени помеѓу 06 и 08 часот : Лица кои сакаат свој мир и простор само за себе. Позитивни сте,луѓето ве сакаат и сметаат за природен лек.

– Родени помеѓу 8 и 10 часот: Тие поблиску до 10 часот се со среќни раце и што и да допрат претвораат во злато. Сакаат забава и друштво.

– Родени помеѓу 10 и 12 часот: Успешни работни и се им оди од рака. Кариерата им е загарантирана а голема е веројатноста дека ќе фатат и сопствен бизнис.

– Родени помеѓу 12 и 14 часот: Станува збор за родени учители. Луѓето кои имаат одлични комуникативни вештини па совршено се снаоѓаат во продажба и маркетинг.

– Родени помеѓу 14 и 16 часот: Лица со многу среќни раце што би можеле да ги искористат и на игри за среќа. Со леснотија ја завршуваат работата која ја работат.

– Родени помеѓу 16 и 18 часот: Лица кои на прво место ја ставаат фамилијата. Иако се врзуваат за луѓето и оставаат впечаток на лице од доверба,поради што многумина ги сакаат.

– Родени помеѓу 18 и 20 часот: Многу вредни личности но малку неспретни. Работата ќе ја завршат до крај но притоа сигурно ќе згрешат. Интелигентни луѓе на кои им фали самодоверба.

– Роден помеѓу 20 и 22 часот: Позитивна лица и весели. Сакаат деца и тежнеат за семејна сигурност.

– Родени помеѓу 22 и 00 часот: Лица кои го сакаат животот и дружењето.

– Родени помеѓу 00 и 04 часот: Живеете како да своето знаење ќе им го пренесете на другите и тоа ве прави среќни. Родени продавачи.

– Родени помеѓу 04 и 06 часот: Лица на кои физичкиот изглед им е многу важен. Педантни но малку и површни.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.