Македонија не се пласираше во финалето на Евровизија

Објавено на 19 мај, 2021 во 09:52

Десет држави се пласираа во финалето на Евровија,но за жал Македонија не е меѓу нив.

Васил Гарванлиев, вчера на првата полуфинална вечер од 65 Евровизија, која се одржа во Холандија, настапи под редниот број шест со песната Here I Stand. Гарванлиев беше сам на сцената, а неговиот настап беше проследен со атрактивна сценографија.

Во финалето во сабота ќе може да ги гледаме Норвешка, Израел, Русија, Азербеџајн, Малта, Литванија, Кипар, Шведска, Белгија и Украина.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.