Среќна Нова Година од Андроид!

Објавено на 24 декември, 2012 во 10:42

Google го оживеа логото на Андроид…

Малиот зелен Андроид ја слави својата најуспешна година досега со неколку интересни фотографии и примамлив видео запис кој интерпретира дека кога Google сака нешто – тоа и го добива!

Овој пат Андроид посака да биде дел од новогодишната магична атмосфера, a Google му докажа дека ги има вистинските “алатки” да му го овозможи тоа.

{youtube}http://www.youtube.com/watch?v=967nio2LF7s{/youtube}

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.