Samsung Galaxy S4

Објавено на 21 ноември, 2012 во 10:15

Најновиот модел на телефон од оваа компанија треба да биде претставен официјално на саемот за потрошувачка електроника CES во Лас Вегас.

Според гласините и неофицијалните извори, Samsung Galaxy S4 би требало да содржи Full HD AMOLED екран, големина на екран од 5 инчи и резолуција од 1920х1080. Капацитетот ќе му биде 3GB работна меморија и батерија со 3.200 mAh капацитет.

Предната камера ќе биде со 1,9 мегапиксели, а моделите ќе бидат  со 16, 32, 64 и 128GB слободна меморија.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.