Шест работи за преживување на зимата!

Објавено на 24 декември, 2012 во 11:10

Посакувате ли безболно и активно да ја дочекате пролетта?

Следните работи ќе ви помогнат и ќе ви го олеснат преживувањето на зимата:

– Витамин Ц

– Перници од лаванда и мирисна постелнина

– Спортување и зимски активности

– Мирисни свеќи и етерични масла

– Спреј за нос

– Волнени влошки во обувките

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.