Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


svetinikolskatarekapozolte fin

18.09.2020

Жолта течност течеше вчера вечер во коритото на реката што минува низ центарот на градот. Пријава стигна до општината чии инспектори излегоа на терен. Тие извршија надзор и подготвија записник.

-Според извештајот од службите се работи за моментално истекување на непозната жолта течност од канализационата мрежа . Во моментот речното корито е чисто. Инспекциските служби денеска дополнително ќе го утврдуваат можното потекло на испуштената течност во речното корито и ќе бидат превземени санкции против сторителите на загадувањето, рече градоначалникот на Свети Николе Сашо Велковски.

Градоначалникот апелираше совесните граѓани да пријавуваат загадување на животната средина и побара поголема грижа од сите за чиста и здрава животна средина./У.Ј

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново