Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

kavadarci sredena 114083Без проблеми се одвиваат подготовките за утрешното гласање на шестите по ред претседателски избори. Според информациите што денеска ги добивме од претседателите на ОИК во Кавадарци, Неготино, Росоман и Демир Капија, денеска е распределен избирачкиот материјал по гласачките места.

Во Кавадарци право на глас имаат 32.109 граѓани. Ќе се гласа на 59 избирачки места. Денеска имаа можност да гласаат 55 болни и немоќни лица – потврди за КТВ, претседателот на ОИК Кавадарци, Зоран Костов.

15805 граѓани со право на глас утре имаат можност да гласаат за претседател на државата во Неготино. Во 7 часот наутро ќе бидат отворени 28 избирачки места, а денеска право на глас можат да остварат 44 болни и немоќни лица.

Во Росоман денеска можеа да гласаат 13 лица. Во избирачкиот список се запишани 3358 граѓани со право на глас, а ќе се гласа на 10 избирачки места – информира претседателот на ОИК, Лазар Симоновиќ.

Единаесет избирачки места ќе бидат отворени во Демир Капија, а право на глас имаат 3331 лице. За денес да гласаат биле пријавени 33 болни и немоќни, од нив пет мина не гласале, рече претседателката на ОИК Стојна Топчиева./А.Д

Поврзани вести

300x250 web banner Duma

banerknigovodstvo

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

 

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат, без разлика на нивната полова, верска или национална припадност.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com  или на адреса: ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 26/07/2019 година.