Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

mopedi fin

Голем е бројот на возила, на мопеди и моторциклисти во Кавадарци. Најголем дел од нив ги управуваат млади луѓе кои не носат заштитна кацига. Вака, велат анкетираните граѓани во Кавадарци за „Читај и меѓу редови“.

Телевизискиот прилог на тема „Младите кавадарчани возат мопеди и моторцикли без заштитни кациги“, емитуван во вестите на Телевизија КТВ го подготвија учениците од СОУ Гимназија „Добри Даскалов“ вклучени во проектот „Читај меѓу редови“.

slika

Поврзани вести

Web banner Duma Kozuvcanka Fakti 300x250px 01

Најново