Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Veles panorami

26.06.2020

Двајца новозаболени граѓани на Велес во изминатите 24 часа регистрира Министерството за здравство додека во регионот има нозаболени тројца во Кавадарци и четворица во Свети Николе. Во изминатото денонокие се направени 1074 тестирања, а регистрирани се 163 нови случаи на ковид-19 во државата.

Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 40 оздравени пациенти. Меѓу нив двајца се од Велес.

Досега во земјата се направени вкупно 56.809 тестирања на ковид -19. Денеска нема тестирања во рамките на скринингот.

Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 5758, бројката на оздравени пациенти е 2206, на починати е 268, а во моментов бројот на активни случаи во земјата изнесува 3284.

 

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

NOVOGODISENBANERSINALCO

 
   
   
   
   

Најново