Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


soncevo fin

10.08.2020

Сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер. Попладне на места ќе има услови за изолирана појава на пороен дожд и грмежи особено на североистокот.

Максималната температура до 34 степени. 

Во следните денови ќе преовладува сончево и потопло време претежно со попладневно зголемување на облачноста и со услови за појава на изолирана нестабилност со пороен дожд и грмежи особено во средината на неделата.

 

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново