Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

smartfoni fin

Американското бизнис издание „Fortune“, објави топ 5 листа на најдобри паметни телефони за 2018 година. Во неа, очекувано, вклучени се модели од водечките брендови на пазарот.

И така, најдобрите смартфони според „Fortune“ се iPhone XS Max, Google Pixel 3, Huawei Mate 20 Pro, OnePlus 6T и Samsung Galaxy Note9. Многумина можат да ја оспорат оваа листа, но субјективни
оценки се неизбежни кога се зборува за паметни телефони.

Топ 5 на „Fortune“ ја потврдува засега доминацијата на Applе и Samsung, која започна во почетокот на втората деценија на новиот век, за сметка на пионери на смартфон пазарот како Nokia и HTC.

Истовремено присуството на две кинески компании во Топ 5 на најдобрите – Huawei и Oppo – сугерира дека во блиска перспектива сегашните лидери можат да бидат во подредена улога.
iPhone XS Max е пофален поради хардверот и квалитетниот софтвер, кај Google Pixel 3 се истакнува квалитетот на сликите, додека Huawei Mate 20 Pro е оценет како за одлични фотографски
способности, така и за долготрајната автономна работа и технологијата за вештачката интелигенција.

OnePlus 6T спаѓа во престижната листа, заради добрата комбинација на цена и перформанси и исклучително брзиот скенер за отпечаток. Samsung Galaxy Note9 е наведен како најдобар
предводник кај Android паметните телефони.

 

Поврзани вести

Web banner Duma Izvorska Izvor na 300x250px 01

Screenshot 2

52407849 472689196598964 4414210414364065792 n

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

15 (петнаесет) Оператори во производство

 

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес не врши дискриминација по ниту еден основ (полова, верска или национална дискриминација) и ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com  или на адреса:                                  ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 15/03/2019 година.