Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

instegram fin

Инстаграм станува се популарна социјална мрежа и ретко кој ја нема оваа позната мобилна апликација. На многумина дури им е позабавна и од Фејсбук. Но, за да имате добар Инстаграм профил кој луѓето ќе сакаат да го следат треба да почитувате неколку правила.

На Инстаграм се промовира уметност, стил на живеење, лични филозофии, ставови и трендови. Заатоа, ставајте само ваши фотографии, а не фотографии направени од други само за да бидете интересни.
Никако немојте да објавувате матна слика, брз разлика на тоа колку ви е драга. Плус тоа, одредени филтри може да ја направат уште поматна.

Едноличноста е здодевна. Постирајте различни фотографии. Никогаш не ставајте две фотографии една по друга со иста тема или од исто место. Фотките нека бидат живописни. Креативноста е многу важна.

Внимавајте на тоновите кои преовладуваат на вашиот профил. Никој не сака да гледа фотки на кои едвај се познаваат боите, а сепак не се црно-бели. Затоа, покажете силни нијанси на вашите фотографии.

Балансирајте со количината на фотографии. Доколку имате многу следбеници една фотографија е малку, но десет фотки на ден се премногу. Оптималната бројка на постирани фотографии на Инстаграм во рок од 24 часа, според експертите е две до три фотографии.

И најважното, споделувајте ги Инстаграм постовите и на други социјални мрежи како би придобиле повеќе следбеници.

 

Поврзани вести

Web banner Duma Izvorska Izvor na 300x250px 01

Screenshot 2

52407849 472689196598964 4414210414364065792 n

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има
потреба да вработи:

10 (десет) Оператори во производство

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес не врши дискриминација по ниту еден основ (полова, верска или национална дискриминација) и ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com  или на адреса:                                  ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 15/04/2019 година.