microsoft e1572960003344 5

11.01.2021

Системот ќе функционира со користење на податоци за лицето со кое сакате да комуницирате, а тоа се звучни записи, фотографии, пораки, е-пошта, објави на социјалните мрежи.

Со ваква база на податоци, ќе биде можно да се создаде најточен профил на некоја личност. „Chat bot“ дури може да звучи и како вистинската личност.

satelit 001 678x381

08.01.2021

– Претседателот на Турција, Реџеп Тајип Ердоган објави дека денеска ќе биде лансиран комуникацискиот сателит од петтата генерација „Турксат 5А“.

Aspark Owl

05.01.2021

Јапонскиот хиперавтомобил ,,Aspark Owl″  првпат е изложен во салон, во близина на седиштето на компанијата во Осака.

bigtech break copy

04.01.2020

Седумте највредни американски технолошки компании, Епл, Мајкрософт, Амазон, Гугл, Фејсбук, Тесла и Нвидија собраа дополнителни 3,4 трилиони долари во 2020 година, најмногу благодарение на пандемијата.

robotNASA fin

4.01.2021

Тие сакаат да испратат ровер на површината на природниот сателит на Земјата, каков што досега не е виден – наместо тркала, тој би имал нозе.

Hiaomi fin

2.01.2020

Xiaomi Mi 11 е првиот телефон претставен со најновиот премиум чипсет на компанијата Qualcomm – Snapdragon 888. Дојавувачот Digital Chat Station сега известува дека на пат се уште четири смартфони со споменатиот чипсет.

 Нова 2020

 ДЕЛТА ПРОМ 1

 2021 со честитки за Божиќ и стара Нова година

 и благосостојба во домот и успех во работата

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

NOVOGODISENBANERSINALCO

 Fokus

viber image 2020 12 24 14 00 26

viber image 2021 01 02 09 31 36

from samantha howells 1

from samantha

 Романтик

 2021 Честит Божиќ и Стара Нова година 1

 2021 Честит Божиќ и Стара Нова година 2

 2021 Честит Божиќ и Стара Нова година 4

opshtina chashka

 посакува Среќна 2021 година

 Нова 2021 честит Божиќ и Стара Нова година 4

 
   
   
   
   

Најново