Без вода денеска две улици во Велес

Објавено на 15 септември, 2022 во 09:37

Tри часа без вода ќе бидат две улици во Велес соопштија од Јавно комунално претпријатие „Дервен“. Како што велат прекин на водоснабдувањето ќе има поради работни активности на водоводна инсталација на улица „Никола Карев“ и улица „11 Октомври“.

Работниците на ЈКП „Дервен“ со работа започнале во 09:00 часот и се очекува да завршат околу 12:00 часот.

Стефани Манева

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.