Без вода денеска пет улици во Велес, дел од населбите Превалец и Горно Оризари

Објавено на 28 јули, 2021 во 11:26

Поради дефект на водоводна линија неколку улици во Велес, дел од населба Превалец и село Горно Оризари утрово од 09:50 се без вода, соопштија од Јавно комулано претпријатие „Дервен“.  Прекин во водоснабдувањето има на улица Белградска, улица Првомајска, улица Киро Ќучук, улица Васил Главинов и улица Гемиџиска.

Од ЈКП „Дервен“ информираат дека работници од работна единица водовод, работат на остранување на дефектот. Се очекува во текот на денот да завршат работите по што повторно ќе се воспостави водоснабдувањето и граѓаните ќе добијат вода во своите домови.

Стефани Манева

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.