Без вода три улици во Велес

Објавено на 17 ноември, 2023 во 10:09

Јавното комунално претпријатие „Дервен“ преку својот фејсбук профил соопшти дека има прекин на водоснабдувањето на три улици во градот. Поточно, поради неопходни работни активности за реконструкција на водоводна линија прекин на водоснабдувањето има на улица Роса Плавева, улица Белградска и на дел од улицата Невена Георгиева Дуња.

-Овие три улици без вода ќе бидат се до завршувањето на работите, додаваат од ЈКП „Дервен“.

Дума.мк

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.