Бројот на лежечки болни во велешката болница секојдневно се намалува

Објавено на 28 мај, 2021 во 14:05
Општа болница Велес

Вкупно се лекуваат 14 ковид пациенти. Од нив шест се потврдени позитивни, двајца сомнителни и шест пациенти со негативен тест но задржани на болничко лекување.

На кислородна поддршка се четворица пациенти, соопшти потпаролката д-р Елеонора Јованова.

На Инфективно одделение и на Интерно одделение се лекуваат по седум ковид пациенти.

Стефани Манева

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.